HAKKIMIZDA

 

 

 

 

Merhaba ben NİLİST;

 

Kocaman bir ailenin en yeni üyesiyim. 

Bu aile öyle ki yüzünü ufka dönmüş her bireyi kendisi sayan, güzelliklerin içinde parlayan o ışığı bulan, hayata hep umutla bakan, yaşadığı günün motivasyonunu dokunduğu her şeyde hisseden, farklılığı yaşayan, saygıyı eksik etmeyen, iyi olanı tercih eden, kucaklaşmayı seven, sevgi dolu bir ailede olmak, benim yolculuğumun temelini oluşturuyor. 

 

Peki yolculuğa çıkmaya nasıl karar verdim?

Uzun zaman hayalini kurduğum bu yolculuğa çıkmaya ilk aklıma düştüğünde karar vermiştim.

Sonradan anladım. 

Öncelikli seçimim aile fertleri oldu.

Bir süre sonra bu yolculuğa çıkmak için bavullarımı topladığımı fark ettim. 

Ancak yepyeni bir yolculuğa çıkma konusunda bavullarımın işimi zorlaştıracağını anladım ve en özgür hissettiğim, kendimi kendim hissettiğim, giymeyi en sevdiğim kıyafetlerimi tek bir bavula sığdırmaya karar verdim, ardından yola çıktım.

 

Yola çıktığımda günümüz dünyasında en önemsenen detay sağlam adımlarla ilerlemeyi planlıyordum. 

Belki ağır belki aynı gün içerisinde hiç adım atmayacaktım. 

Bir gün bir adım atabilmenin değerini fark ettim, bu adımların beni hayalini kurduğum yolculuktan hiç ayırmayacağını anladım, günlük adımlarımı planlamaya başladım.

Ben bu yolda yürümeliydim. 

 

Yolculuğumun bir ismi olmalıydı, asıl ve en ağır adımlarım bu dönemi kapsadı. Yaklaşık 1,5 yılın sonunda Mısır Tanrılarından, İstanbul'a kadar uzanan araştırma ve isim geliştirme çalışmalarının sonucunda "NİLİST" isminin yolculuğuma en uygun isim olacağına karar verdim. 

Kimliğim ve yolculuğumun ismi "NİLİST" oldu. 

 

NİLİST nereden doğdu; nehirlerde akan sulardan, akan suların kendi yolunu bulmasından, suyun nehir yatağında bulunan taşlara takılmamasından, bir nehrin amacının sadece büyük denizlere ulaşmak olmamasından, önüne çıkan her şeyi kendisi sayıp, kendi ile birlikte alıp bu güzel yolculuğa katmasından çıktı, yolculuğun İstanbul'da başlamasından çıktı ve aslında NİLİST'in İstanbul'da doğmasından çıktı. 

 

İstanbul'un tüm özelliklerinden çıktı, evet.

Farklı özelliklerde olan binlerce insanın tek bir beden gibi yaşamasında, her sabah kalkıp yola çıkacakların ne giyeceğim derdine düşmesinde, kahvaltı ve kahve sohbetlerinde, gece eğlencelerinde, iş hayatında, yolda, arabada, deniz kenarında, özel bir gezide ne giyeceğini düşünen ve düşünceye saatlerini harcamanın yaşamımızdaki süreleri azaltmasından çıktı. 

 

Yola çıktığımda bavullarımı doldurmadım evet, kendi bavullarımı kendi kıyafetlerimle hazırlamak istiyorum, bu yolculuğa bundan çıktım. 

Kendi bavullarımı tüm bu düşünceleri içeren tasarımlarla birleştirebilmeyi, hayatımızdan giden "ne giyeceğini düşünme zamanları"nı azaltmayı istiyorum. 

Düşünmeyin sadece hayatı yaşamanın keyfini çıkarın istiyorum. 

Çünkü ben “NİLİST” sizin yerinize seve seve düşünüyorum. 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR